Velkolepé vyvrcholení festivalu Concentus Moraviae 2022 s vzácnými hosty v čele s patronkou, mezzosopranistkou Magdalenou Koženou.

Velkolepé vyvrcholení letošního ročníku proběhne v překrásném zlínském koncertním sále s vzácnými hosty v čele s patronkou festivalu, mezzosopranistkou Magdalenou Koženou. Ta není jen skvělou pěvkyní, ale své koncerty dokáže perfektně vystavět i po stránce dramaturgické. Nejinak tomu bude i tentokrát: kromě svého partnera Sira Simona Rattlea v roli klavíristy Magdalena ke spolupráci vyzvala své přátele, vynikající sólisty ve svých oborech, kteří dohromady tvoří naprosto unikátní seskupení pracující výhradně na tomto komorním projektu. 

27. 6. 2022 v 19:00

Velký sál Kongresového centra Zlín


Perličkou bude několik Dvořákových písní, které specielně pro tento soubor zaranžoval anglický skladatel a dirigent Duncan Ward, nebo Janáčkova Říkadla, která Magdalena našla v úpravě pro hlas, klavír a klarinet: „Každý zná Říkadla v jejich konečné sborové verzi, ale první Janáčkovy skici jsou pro klarinet a klavír. Téměř nikdy se takto neprovádí; těším se, až je festivalovému publiku předvedeme!“

Slavnostní závěrečný koncert

Koncert rezidenčního souboru festivalu
Magdalena Kožená / mezzosoprán
Sir Simon Rattle / klavír
Giovanni Guzzo / housle
Rahel Maria Rilling / housle
Amihai Grosz / viola
Dávid Adorján / violoncello
Kaspar Zehnder / flétna, um. vedoucí
Andrew Marriner / klarinet

Program:
Ernest Chausson: Věčná píseň op. 37
Igor Stravinskij: Tři písně na texty Williama Shakespearea
Maurice Ravel: Malgašské písně
Richard Strauss: Tři Oféliiny písně z Hamleta
Johannes Brahms: Pět Oféliiných písní
Johannes Brahms: Dvě písně pro zpěv, violu a klavír
Leoš Janáček: Říkadla pro zpěv, klarinet a klavír
Antonín Dvořák: Má píseň zas mi láskou zní, Široké rukávy, Mé srdce často, Žalo dievča, Když mne stará matka, Struna naladěna (výběr písní z opusů č. 2, 55 a 73 v úpravě Duncana Warda)

Vstupenky je možné zakoupit v obvyklých předprodejích jednotlivých festivalových měst a v předprodejní síti TICKETPORTAL, na www.ticketportal.cz nebo na www.festivalcm.cz