Marek Eben se vrací do Kongresového centra s bratry

V pátek 1. prosince v 19 hodin vystoupí v Kongresovém centru Zlín Bratři Ebenové se svojí doprovodnou kapelou. Kryštof, Marek a David, vlastním povoláním matematik, herec a muzikolog, jsou syny významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007). Často bývají označování za nejzvláštnější skupinu v historii české populární hudby. Může to být jejich nezařaditelností do hudebního stylu. V jejich tvorbě se totiž od samého počátku proplétají vlivy folkové, jazzové a rockové muziky, což spolu s používáním různých neobvyklých nástrojů vytváří absolutně netradiční a na české scéně nenapodobitelný „ebenovský sound“. Navíc obohacený líbivými a inteligentně-humornými texty Marka Ebena.  


Nedávno oslavili 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984). Kapela na četnost vydávání nových alb nijak nespěchá, o to spíš se však čekání vyplatí. Druhé album vzniklo až o jedenáct let později ve spolupráci s Karlem Plíhalem – „Tichá domácnost“ (1995). Postupně se propracovali k šestiletému intervalu vydáním posledního alba Čas holin, za které získali v roce 2014 hudebního Anděla.

„Velmi nás těší, že se Bratři Ebenové vrací po několika letech zpět do Zlína a navíc do prostor Kongresového centra, jehož slavnostní otevření v roce 2010 moderoval právě Marek Eben“, uvedl ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Kromě tria bratří Ebenových tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák. Společně zlínskému publiku představí průřez svou více než třicetiletou tvorbou. Večerem bude provázet, se šarmem sobě vlastním, Marek Eben.

 

Vstupenky k zakoupení v síti TICKETPORTAL.

Informace na stránkách www.velryba.cz.

 

BRATŘI EBENOVÉ - 1.12.2017 od 19hod - KONGRESOVÉ CENTRUM ZLÍN