Út, 30. 1. 2024 19:00

INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET - balet “LABUTÍ JEZERO“

Čas konání: 19:00

Místo konání: Velký sál

Pořadatel: ART partner


Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET - “Labutí jezero” v Hradci Králové a ve Zlíně

International Festival Ballet
Umělecký ředitel souboru Alexej Bogutsky

Šokovaný a zasažený nelidskou agresivitou ruské války proti Ukrajině, slavný baletní soubor St. Petersburg Festival Ballet změní svůj název na International Festival Ballet. Baletní soubor nyní sídlí v Německu.

Touto změnou umělci vyjadřují svůj neochvějně jasný postoj. International Festival Ballet je mezinárodní baletní soubor, který má nadnárodní podstatu a vyjadřuje tak porozumění a soužití v poezii umění, hudby a tance. Od začátku války umělci vyjadřovali svůj postoj proti ruské agresi četnými protestními akcemi před každým svým vystoupením (Reportáž EuroNews zde). Proto je nyní ohrožuje samo Rusko. Soubor, jehož součástí je i velké množství ukrajinských tanečníků, vnímá sám sebe přirozeně jako balet míru a soudržnosti mezi všemi lidmi.


Umělecky balet představuje školu klasického baletu v její nejčistší podobě. Přísná elegance v kombinaci s moderními vlivy a vlivy 21. století, to je především prvotřídní taneční výkon – to vše v kombinaci s nádhernými kostýmy a monumentálními výpravami.

Baletní představení “Labutí jezero” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského)

Nemá smysl znovu opakovat obsah příběhů těchto nesmrtelných uměleckých děl, stačí říci, že diváci, kteří přijdou na tato představení, se na krátkou dobu ponoří do světa romantiky a krásy, ale také získají spoustu dojmů poté, co proniknou do feérií lásky a smrti, věrnosti a zrady, smíchu a slz, strachu i odvahy, do všeho toho, co souvisí se světovou kulturou, se světovým dědictvím a s mistrovskými uměleckými díly z celého světa.

Vynikající herecký soubor, ztělesňující vše to, čemu se říká “škola klasického baletu“ – tedy přísně klasickou eleganci, svěží dech jednadvacátého století, dokonalou techniku provedení a neomezenou šíři ruské duše v kombinaci s vpravdě královskou nádherou kostýmů a dekorací.
Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET byl založen v roce 2011. Skupina sjednotila mladé a talentované umělce z nejlepších divadel.

Soubor s velkým úspěchem hostovalo v USA, v Itálii, v Německu, ve Francii, v Holandsku, v Belgii, ve Finsku, v Portugalsku, v Číně, v Brazílii, v Mexiku a v dalších zemích.

Vstupenky k zakoupení na www.ticketportal.cz, www.ticket-online.cz nebo v lokálních předprodejích (Zlín - pokladna GA Cinema v OC Zlaté jablko).

Více informací na www.artpartner.cz

Velký sál

ART partner