St, 29. 11. 2023 20:00

Bratři Ebenové

Čas konání: 20:00

Místo konání: Velký sál

Pořadatel: Brnokoncert-CZ


Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

V době vydání prvního alba Malé písně do tmy (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Vstupenky v prodeji prostřednictvím služby Goout a v sítích Ticketportal a Ticketmaster nebo v lokálních předprodejích (Zlín - pokladna GA Cinema v OC Zlaté jablko).

Více informací na www.brnokoncert.cz

 

Velký sál

Brnokoncert-CZ